Tkaniny dzieciece sklep internetowy

Wasze rozmowy na każdy temat.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:19

Tkaniny dzieciece sklep internetowy

Postautor: mariusznowak » 27 lis 2017, 14:46

Czy sklep, który oferuje tkani dla dzieci to dochodowy pomysł na biznes?

Właśnie ten esej ma pokazać, że każdy interes dobrze przemyślany jest w stanie przynieść zarobek jego właścicielom. Po pierwsze powinno się uświadomić fakt, iż sklep internetowy powinien być uzupełnieniem sklepu stacjonarnego, który posiada w swojej ofercie zbliżony asortyment. W przedstawionym przez nas przypadku są to tkaniny dziecięce. A, więc odradzam budowanie biznesu wyłącznie o sprzedaż w Internecie. Dużo ludzi zada pytanie, czemu mam taką opinię na ten temat?

Postaram się to objaśnić na przykładzie sklepu internetowego z tkaninami dziecięcymi. Po pierwsze powinniśmy wyszczególnić miesięczne koszty prowadzenia takiego sklepu z tkaninami dziecięcymi. Podstawą jest składka ZUS. O ile w pierwszych 2 latach przedsiębiorca może odprowadzać preferencyjną składkę ZUS, o tyle nie jest to aż tak istotna pozycja w bilansie zysków i strat. Natomiast gorzej już to wygląda po okresie 2 lat od założenia firmy. Obowiązująca danina dla ZUS to rząd 1100 zł miesięcznie.

Następny wydatek przy tylko samym sklepie internetowym z tkaninami dziecięcymi to jego reklama w wyszukiwarce internetowej. Specjalnie już pominąłem zaprojektowanie samego sklepu internetowego - jest to jednorazowy koszt i jesteśmy wstanie go pominąć w miesięcznym bilansie wydatków naszej firmy. Wracający do promocji strony w Internecie. Powinno się określić hasła do promocji. Przykładowo dla polar minky sklep internetowy opłata za miesiąc to rząd od 120 do 200 zł. Tego rodzaju słów kluczowych powinniśmy wybrać kilkanaście. Łatwo policzyć, iż za tą samą formę reklamy wydamy około 2000 zł za miesiąc. Do tego należy doliczyć pozostałe koszty związane z promocją. Należą do nich także marketing szeptany, itp. Efekty pozycjonowania sklepu na frazę: sklep z tkaninami dziecięcymi nie będzie z dnia na dzień. Tak więc w początkowej fazie trzeba pomyśleć o alternatywnym kanale dystrybucji naszych tkanin dziecięcych. Pomocne może być Allegro lub inne platformy aukcyjne. Natomiast wystawienie oferty wiąże się z dodatkowymi kosztami i to nie małymi. Koszt za wystawienie pojedynczego produktu oscyluje w graniach od 1 zł do kilkunastu zł. Wszystko zależy od wybranych opcji promocji. Więc każdy samodzielnie może sobie to podsumować i odpowiedzieć na pytanie czy jest to rentowne.

Wróć do „Mocne rozmowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość