Jak często potrzebuje usług kominiarz w domu mieszkalnym?

Wasze rozmowy na każdy temat.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:19

Jak często potrzebuje usług kominiarz w domu mieszkalnym?

Postautor: mariusznowak » 19 maja 2016, 12:36

Cześć wszystkim. Niedawno zacząłem się interesować tematem ubezpieczenia swojego domu. Natrafiłem na taki odnośnik: http://polecamspeca.pl/kominiarz/kielce gdzie jest napisane, iż kominiarz powinien sprawdzać instalację kominową przynajmniej raz w roku. W przypadku gdy ogrzewam eko groszkiem to aż 4 razy na rok - to już jest przesada. Przeczytałem także, iż w przypadku nieposiadania ważnego raportu od kominiarza, zakład ubezpieczeniowy jest w stanie mi odmówić wypłaty ubezpieczenia. Czy to prawda?

podobne tematy:

adriansola
Posty: 14
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:08

Jak często muszę wzywać kominiarza w budynku mieszkalnym?

Postautor: adriansola » 19 maja 2016, 12:56

Dzień dobry, nie posiadam dla Ciebie dobrych wieści. Zgodnie z ustawą budowlaną tak jest. W zależności od rodzaju kotła grzewczego jesteś zobligowany do korzystania z usług mistrza kominiarskiego nawet do czterech razy w roku. Oczywiście tak mówi teoria. Ubezpieczyciel chce aby kominiarz raz w roku przeprowadził przegląd i podstemplował protokół. Także dla własnego bezpieczeństwa powinno się to zrobić. Niesprawny komin może być przyczyną tragedii. Kominiarz nie bierze aż tak dużo. Jest to kosz rzędu 100 zł za wizytę.

podobne tematy:


Wróć do „Mocne rozmowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości