Odpowiedni marketing strony internetowej w skrocie

Wasze rozmowy na każdy temat.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:19

Odpowiedni marketing strony internetowej w skrocie

Postautor: mariusznowak » 03 gru 2017, 16:53

Wykonanie samej strony internetowej to już na dzień dzisiejszy zdecydowanie za mało. Do lamusa przeszły już czasy, kiedy strony internetowe samoistnie się promowały w wynikach wyszukiwarki i osiągały bardzo dobre rezultaty bez nakładu pracy. Teraz sytuacja bardzo się zmieniła i wypozycjonowanie strony internetowej nawet na stosunkowo łatwe słowa kluczowe wymaga dużej wiedzy i nakładu pracy.

Czemu tak jest i co się zmieniło na przełomie tych lat?

Po pierwsze zwiększyła się liczba stron w Internecie. Dzisiaj praktycznie każdy biznes jest oparty o stronę internetową. Nie ważne, czy jest to lokalna pizzeria czy ogólnopolski producent drzwi. Każda z wymienionych firm ma stronę internetową, która prezentuje jej ofertę w sieci. Taki postęp wymusił modyfikacje w algorytmach wyszukiwarek i podejście do promowania strony internetowej. Nie wystarczy już samo stworzenie strony internetowej. Jest to dopiero początek. Kolejnym etapem jest promowanie posiadanej strony internetowej. Sposobów reklamy jest kilka. Natomiast najbardziej znaną jest pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarce. Ta metoda polega na wybraniu właściwej frazy: strony internetowe lub zestawu fraz, na które strona internetowa ma być wysoko w wynikach. Przeważnie strony internetowe są pozycjonowane na więcej niż jedną frazę. Do właściwej promocji strony internetowej powinno się wybrać ich przynajmniej parę. Dzięki takiemu podejściu, promowane strony internetowe osiągają o wiele lepsze rezultaty w wynikach wyszukiwań.

Drugi sposób reklamy strony internetowej to marketing szeptany. Polega on na tworzeniu wpisów na różnego rodzaju portalach internetowych. Wpisy te mają zaintrygować potencjalnych kontrahentów do odwiedzenia naszej strony internetowej. Jeśli nasza firma jest producentem lub sprzedawcą unikalnego produktu, można tworzyć wpisy bez odnośników. W tym wypadku zachęcamy podczas dyskusji do samodzielnego wyszukania oferowanego przez naszą firmę produktu. Marketing szeptany jest raczej uzupełnieniem pozycjonowania strony internetowej. Przeważająca liczba osób szuka firm bezpośrednio w wynikach wyszukiwarek.

Trzeci sposób reklamy strony internetowej to różnego rodzaju serwisy społecznościowe. Najbardziej znany jest FaceBook, który daje znaczne możliwości reklamowe. Szczególnie przydatny dla stron internetowych, które oferują często kupowane produkty. Idealnie sprawdzi się do promocji ciuchów czy kosmetyków. Gorzej już będzie z reklamą strony internetowej, która oferuje rzadko kupowane usługi.

Wróć do „Mocne rozmowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość