Certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika - gdzie zrobię szkolenie

Wasze rozmowy na każdy temat.
annasowa90

Postautor: annasowa90 » 09 sty 2017, 15:26

Cześć. Od pewnego czasu poszukuje informacji związanych z tematem certyfikatu kompetencji zawodowych przewoźnika, który z tego co zdążyłem się dowiedzieć jest wymagany do prowadzenia firmy transportowej w Polsce. Od dawna jeżdżę jako zawodowy kierowca na różnego rodzaju trasach międzynarodowych. Posiadam doświadczenie i kontakty w branży. Tak, więc pomyślałem, że mogę otworzyć małą firmę transportową. Nie będzie to coś wielkiego, na początku jeden ciągnik z przyczepą, lecz zawsze to korzystniejsze niż praca u na czyjś rachunek. Natomiast z rozmów z kolegami okazało się, że muszę posiadać certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika aby móc otworzyć tego typu działalność. Pytanie do was: gdzie i za ile jestem w stanie coś takiego zrobić? Czy są różnice w cenach i szkoleniach?

podobne tematy:

maxkolonko

Postautor: maxkolonko » 09 sty 2017, 15:43

Witaj. Dobrze słyszałeś odnośnie certyfikatu kompetencji zawodowych przewoźnika - jest on niezbędny do posiadania firmy przewozowej w Polsce. Natomiast jeśli chodzi o samo zrobienie szkolenia to nie będzie większego kłopotu. Jest sporo placówek oświatowych, które oferują tego typu kursy. Tu masz link do firmy, która oferuje szkolenia z zakresu certyfikatu kompetencji zawodowych przewoźnika w rozsądnych cenach. Jeśli chodzi o samo szkolenie to nie ma problemu z jego zrobieniem. Natomiast sam kurs to za mało. Po jego ukończeniu będziesz musiał zdać państwowy egzamin. Dopiero wtedy dostaniesz upragniony certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika i będziesz mógł otworzyć działalność transportową. Jeśli pytasz o koszty szkoleń - wszędzie są na podobnym poziomie. Jeśli chodzi o jakość kursów to możesz skorzystać z mojego linka, lub poszukać czegoś w Internecie.