Czy to właściwy pomysł na portal internetowy?

Wasze rozmowy na każdy temat.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:19

Czy to właściwy pomysł na portal internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:30

Dzień dobry. Od pewnego czasu zastanawiam się nad zbudowaniem własnego serwisu WWW. Mam zamiar aby portal internetowy przynosił mi później korzyści majątkowe. Poszukuje jakieś dochodowej branży, aby konkurencja nie była za duża. Zastanawiałem się nad czymś takim jak tu. Nie musi to być akurat ta tematyka, gdyż jest mi ona mało znana. Myślałem bardziej o czymś związanym z motoryzacją. Może portal, który ma ogłoszenia warsztatów samochodowych z całej Polski. Do końca nie posiadam sprecyzowanej na to koncepcji. Ogólny zarys to serwis, który posiada ogłoszenia firm na których zarabiam za wystawienie ogłoszenia. Czy taki biznes w dzisiejszych czasach ma jeszcze sens?
Rodzinne zabawy, imprezy firmowe na które zaprasza się także dzieci, to coraz powszechniejsze rozwiązania stosowane przez menadżerów firm. Tego typu imprezy firmowe są dobrze odbierane przez zaproszonych pracowników. Co więcej, jest to bardzo dobry wstęp do udanej integracji firmowej, jakże innej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Oczywiście powodzenie integracji pracowników zależy od dużej liczby aspektów. Właściwe pomysły oraz ich wdrożenie, skalkulowanie konkretnego budżetu, umiejętne wyszukanie odpowiedniego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. Jak to wszystko powinno wyglądać? Jakiego typu korzyści mają zarówno organizujący, jak i goście?

Niezależnie od wielkości firmy, struktury zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, należy mieć jasny pogląd tego, jak kształtują się relacje, atmosfera w pracy. Czemu ma to takie znaczenie? Skoro przyjmuje się, iż impreza firmowa może stać się miejscem integracji, nawiązywania silniejszych więzi wśród pracowników, ich rodzinami, nie może być sytuacji, iż relacje między ludzkie są kiepskie. Może to zaważyć przykładowo na frekwencji, jakości zabawy w trakcie imprezy rodzinnej przygotowanej przez firmę. Kiedy zaś stosunki między pracownikami są przyzwoitym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami okaże się sukcesem, dającym dobry kapitał na przyszłość, gdy mowa o dobrych relacjach międzyludzkich.
Umiejętne planowanie imprezy firmowej kluczem do właściwej integracji.

Organizacja imprez firmowych, eventów firmowych dla pracowników musi bazować przede wszystkim na nieszablonowym pomyśle i profesjonalnej organizacji. Koszt co prawda ma znaczenie, lecz nie każda firma będzie w stanie przygotować wielogodzinne spotkanie z dużą liczbą atrakcji. Dlatego właściwie jest rozpoznać potrzeby pracowników, wiedzieć ile dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Dzięki temu prościej jest przygotować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Najważniejsze to zagwarantowanie rozrywek, które zainteresują wszystkich.

Największym błędem jest kompletnie nieumiejętne dopasowanie się do potrzeb zaproszonych gości. Zaplanowanie zabaw, z których nie będzie komu korzystać. Przygotowanie programu, który nie angażuje uczestników, zamiast integracji, znakomitej zabawy, proponuje zażenowanie, chęć opuszczenia miejsca pikniku, imprezy firmowej. Niezadowolenie pracowników, a szczególnie ich pociech w żaden sposób nie wpłynie na integrację.

Coraz częściej pracownicy nie wykazują najmniejszej chęci, żeby wyruszać na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Tak, więc, szczególnie tam, gdzie większość pracowników to osoby z rodzinami, niezbędnym staje się proponowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z głównych korzyści będzie integracja.

Właściwa https://e-cen.pl/2022/09/28/nie-mozesz-sie-zdecydowac-co-nabyc-zobacz-voucher-na-szkolenia-fizjoterapia-najwspanialszy-upominek-dla-profesjonalisty/ to klucz do rodzinnej zabawy Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to także sposobność pokazania bliskim życia zawodowego, poznania osób, z którymi na co dzień pracujemy w firmie, a także przełożonych. Odpowiednio nawiązane kontakty, nowe relacje na pewno przyczyniają się nie tylko do właściwej integracji, ale też choćby do odpowiedniej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:

maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:44

Czy to dobry pomysł na serwis internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 14:00

Cześć. Z tego co mogłem wyczytać, to nie posiadasz koncepcji na interes w Internecie i masz ochotę wykonać powielenie istniejących rozwiązań, lub co gorsza szukasz gotowego przepisu na sukces. Nie tędy droga kolego. Jeżeli myślisz na poważnie o serwisie ogłoszeniowym to po pierwsze musisz zrobić porządny biznesplan działania. Wyślij maile do kilku firm i powiedz co chcesz zbudować. Wtedy dostaniesz przybliżoną wycenę takiego serwisu internetowego. Później dopytaj się o możliwości i koszty jego reklamy w wyszukiwarce. posiadają te dane posiadasz już pojęcie o kosztach jakie musisz ponieść w pierwszym roku działalności. Przez ten okres twój serwis internetowy nie będzie przynosił większych przychodów. Tak, więc musisz się przygotować na jego dofinansowanie. Nie gra tu roli czy będzie to transport medyczny osób chorych czy portal internetowy dla adwokatów. Nikt nie da złamanego grosza za promocję firmy na świeżo powstałym portalu. Tak to kształtuje się w praktyce.

podobne tematy:


Wróć do „Mocne rozmowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość